Technologie
facebooktwittertwitter

„Tatra kolem světa 2“ je rozsáhlá expedice, která byla zahájena letos v únoru, je rozdělena na 4 etapy, trasa vede po 4 kontinentech a bude celkem trvat 32 měsíců.

Expo 2020 v Dubaji se bude konat od 20. října 2020 do 10. dubna 2021.

Revoluční maziva bez oleje, na vodní bázi, přinesou zásadní změny v tribologii, (mazání, tření, opotřebení).

Potravinářství, zemědělství, chemický průmysl, strojírenství  - tyhle ventilátory pro klimatizace dnes používají konstruktéři mnoha průmyslových oborů.

Jednou z devíti českých firem, které se letos v lednu představily na CES v Las Vegas byla česko-slovenská technologická společnost Domotron. Ta se už od roku 2012 zabývá vývojem komplexního systému domácí automatizace pro novostavby a jako první nabízí uživatelům možnost konfigurace a ovládání celé chytré domácnosti bez jakékoliv znalosti programování.

Tohle bezdrátové řešení s umělou inteligencí můžete použít i pro vaši současnou domácnost. Pokud ji ještě nemáte chytrou, můžete ji mít, nebo ji můžete mít ještě chytřejší. Jednoduchostí použití a univerzálností mě Domotron nadchl. Představte si software, který se naučí vaše zvyky a začne sám nabízet možnosti, které vám vyhovují, protože je používáte. Navíc spojí všechna vaše chytrá zařízení, která už máte a budete je moci ovládat z jednoho místa, s jednou aplikací. Domotron Switch Pro je chytrý vypínač, který nainstalujete místo normálního vypínače na světla nebo místo ovladače elektrických rolet. Promění jakékoliv světlo, žaluzii, topení, klimatizaci na chytrou a umožní jejich ovládání z telefonu.

Video/audio zde