Technologie
facebooktwittertwitter

Potravinářství, zemědělství, chemický průmysl, strojírenství  - tyhle ventilátory pro klimatizace dnes používají konstruktéři mnoha průmyslových oborů.

 

Radiální ventilátory ALTEKO zajistí proudění vzduchu podle požadovaných parametrů – objem, rychlost, tlak. Tyto nízkotlaké (RFC) a středotlaké ventilátory (RFE) dosahují max. přepravního objemu vzduchu 26 000 m3 / hod., jsou použitelné v rozmezí teplot přepravovaného vzduchu      od –30°C až do +85°C, vyrábí se v několika velikostech. Dva nové typy antikorozního provedení umožňují např. použití v potravinářském a chemickém průmyslu a významně rozšiřují použitelnost ventilátorů v nejrůznějších technologických procesech.

„Tyto ventilátory jsme původně vyvinuli a vyráběli pro námi dodávané systémy klimatizace a ventilace. Objevily se však poptávky, které ukázaly použitelnost ventilátorů i v mnoha dalších oblastech. Jednou z nejméně typických aplikací je například zařazení našeho středotlakého ventilátoru RFE do systému sušení a provětrávání čerstvě uskladněného obilí ve velkoobjemových sýpkách,“ sdělil Radislav Krupa, spolumajitel firmy.

Středotlaké ventilátory RFE se vyrábí se ve velikostech 200, 250, 280, 315, 355, a 400 (dáno průměrem lopatkového kola), nejsou plynotěsné a otáčky ventilátorů - průtočné množství vzduchu, lze regulovat pomocí regulátorů otáček (frekvenčních měničů – platí i pro RFC).

Radiální nízkotlaké ventilátory RFC jsou jednostranně sací ventilátory s přímým pohonem přírubovými elektromotory (IP55) a vyrábí se v provedení pro použití v prostředí obyčejném nebo pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu Ex – SNV1, SNV2 vně i uvnitř ventilátoru. Ventilátory RFC se vyrábí ve velikostech 200, 250, 280, 315, 355, 400, 500 a 630. Ventilátory mají vyztuženou konstrukci spirální skříně s možností uchycení v poloze se svislou osou rotace oběžného kola. Toto provedení je určeno především pro aplikace, kde na sací přírubu působí celková hmotnost ventilátoru.

Ventilátory RFC a RFE se nesmějí používat pro dopravu vzduchu, který obsahuje agresivní látky, abrazivní příměsi a vláknité nebo lepivé částice.

O firmě:

Společnost ALTEKO, s.r.o. vyrábí zařízení pro vzduchotechniku a klimatizaci. Vznikla v roce 1991 a při svém založení se opírala především o dlouholeté zkušenosti majitelů v oblasti vývoje, výroby a zkušebnictví ve vzduchotechnice. Firma se zabývá výrobou vzduchotechnických zařízení vlastní konstrukce.

V roce 1994 byla zahájena výroba radiálních ventilátorů RFC, které se dnes vyrábí v různých velikostech a v provedeních pro použití v prostředí obyčejném nebo s nebezpečím výbuchu, v provedení pozinkovaném, lakovaném a nerezovém. Produkce ventilátorů dnes představuje druhou hlavní část výrobního programu firmy Alteko.

ALTEKO, s.r.o., Dobříšská 578, 267 24 Hostomice, Česká republika

tel: +420 311 584 102, fax: +420 311 584 511

e-mail: prodej@alteko.cz

www.alteko.cz

Pin It