Galerie
facebooktwittertwitter

Neuvěřitelný fotky

The world we see with our eyes is just one view of reality, but microscopes can bring a smaller, practically invisible universe within reach.

Photographs taken through the lenses of a high-power 'scope can reveal lifeforms and objects no person has ever seen.

They also highlight beautiful, artistic, and often shocking details in common objects, like soap bubbles, dried coffee, flowers, and butterfly tongues:

Ve stánku Svazu sléváren České republiky jsme objevili plastiky Pavla Hřebíčka – ketkovský venkovský bronz.

A nejsou to císařovy nové šaty? Změní svět nebo je to další bublina? Praktické použití nanotechnologií narůstá každou minutou, sekundou, nanosekundou, mění náš svět víc, než si uvědomujeme. Tahle expozice vznikla díky ÚPT AV ČR Brno, kde jsou mistři světa v elektronové mikroskopii, mikro a submikromanipulaci a vůbec. Zvláštní poděkování patří prof. Lazarovi, který nám uvěřil, že jsme schopni obrazy vytvořit. Živá on-line verze výstavy už obsahuje přes 90 videí, fotografií, článků a studií. Užijte si to. 

Soutěž dětských výtvarníků pořádaná Technologickou agenturou ČR překvapila všechny.

Video

Ateliér Time-Based média, Fakulta umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, Ústí nad  Labem; 

Autoři: Daniel Hanzlík, Martin Marek, Vlas Presnetsov; 

Dílo RESTART vzniklo díky dlouhodobé spolupráci Technologické agentury ČR s Fakultou umění a designu J.E.Purkyně v Ústí nad Labem speciálně pro Cenu TA ČR 2014, a to na základě znalosti obsahu oceněných projektů.