Aktivity
facebooktwittertwitter

Talentová akademie je výjimečná příležitost pro zvídavé a schopné. Zkušenosti, které mohou středoškoláci ve špičkovém vědeckém prostředí získat, jsou doslova k nezaplacení a zájem je veliký. Loni byly tématem kvantové tečky, letos je oblast zkoumání opět unikátní - přihlášky do 14.7.

Podrobnosti zde

Laserová centra Fyzikálního ústavu AV ČR v Dolních Břežanech již potřetí otevírají středoškolským studentům možnost zapojit se do programu Talentové akademie a vyzkoušet si práci vědeckých pracovníků v profesionálních laboratořích.

Studenti se mohou přihlásit online. Dvanáct vybraných finalistů se v září dostane na 3 dny do jinak veřejnosti nepřístupných laserových laboratoří. Pod vedením vědců pak budou v rámci specializovaných rolí (laserový fyzik, optik, chemik, konstruktér/programátor) pracovat na vědeckém projektu z oblasti detekce různých prostorových forem molekul pomocí laserového svazku. Nejlepším účastníkům nabídne centrum další spolupráci ve formě stáží, během kterých se studenti začlení do opravdových vědeckých týmů po boku předních laserových fyziků.

 Více informací o akci naleznete zde

Pin It