Aktivity
facebooktwittertwitter

Průmyslový a technologický veletrh v Hannoveru se uskutečnil ve dnech 1.-5. dubna a byl opět rekordní - bylo na něm 6 500 vystavovatelů a přišlo přes 215 000 návštěvníků.

Sci-line, 10.4.2019

„Veletrh Hannover messe 2019 ukázal, že je nejdůležitější mezinárodní platformou pro všechny technologie ve vztahu k průmyslové transformaci,“ řekl ředitel veletrhu Dr. Jochen Kockler.

Veletrh v německém Hannoveru má 37 pavilonů a v nich byla k vidění ta nejnovější technologická současnost a blízká budoucnost. Bylo tu přes 500 průlomových řešení pro Industry 4.0 a umělou inteligenci, centrálními tématy byly mobilní standardy 5G a autonomní systémy a demonstrace digitálního spojení mezi člověkem a výrobním zařízením v době umělé inteligence a orientace na pracoviště lidského robota, kde se roboti sami organizují kolem člověka. Neujíždí nám tenhle vlak? Švédi tam měli 160 firem, my jen 47. No, prostě příště – to bude už za rok.

"Na tomto veletrhu v roce 2011 poprvé zazněl termín Industry 4.0. A od té doby se stalo hodně a trochu jsem doufal, že český Průmysl 4.0 překvapí, že se tu zaleskne jako utajovaný drahokam  :-)," L. Kopecký, Sci-line. 

Celá fotogalerie na fb zde

 

  

Což o to, Siemens nebo ABB, to je jasné, ale kdo u nás zná třeba ZF – což je firma, která se zabývá mobilitou, loňský obrat 36,9 mld. EUR. Jen těžko se člověk zbavuje pocitu, že to, nad čím u nás bádáme, se už někde vyrábí a úspěšně prodává. Stránky firmy zde.

Další zajímavá je IFM – vyrábí senzory a poskytuje řešení pro inteligentní výrobu, o kterých my zatím pochybujeme. Stránky firmy zde. Komunikace point-to-point se systémem IO-Link od ifm - video prezentace pro ty, kteří pochybují, že nám ujíždí vlak - zde.

 

 

Na průmyslovém a technologickém veletrhu v Hannoveru byl letos začínajícím projektům – startupům určen samostatný pavilon označený „Young Tech enterprices 2019.“ Vystavovalo tu přes 140 subjektů a patřil jistě k nejzajímavějším z celého veletrhu.

Zase úplně se stydět nemusíme: Mladá česká firma Neuron soundware využívá zvuk k zjišťování poruch. Slyšíte, nějak ten motor klepe… Na veletrhu v Hannoveru jsem s nimi chtěl natočit krátký rozhovor, ale zájem o ně byl tak velký, že jsem se k nim prostě nedostal. Jejich nápad odhalovat poruchy při výrobě pomocí analýzy zvuku, hluku, který vydává stroj, je zcela unikátní. Prediktivní údržba - zabránění poruše dříve, než nastane, je současný trend. A do toho umělá inteligence a průmyslový internet věcí a je tu skvělé řešení pro digitální výrobu.Proto se o mladý český Neuron soudware zajímají takoví hráči jako Bosch, Airbus, Siemens, BMW i Škoda auto. Stránky firmy zde.

L. Kopecký, Sci-line

Pin It