Tato technologie udělá každé zařízení bezdrátovým.

 

Hlavním posláním české společnosti IQRF Tech s.r.o. je vývoj a impelmentace bezdrátové technologie, která poskytuje kompletní řešení v různých oblastech, jako je telemetrie, osvětlení, průmyslová automatizace a inteligentní budovy.

IQRF je platforma určená pro bezdrátovou konektivitu s malým výkonem, nízkou rychlostí a nízkým objemem dat. Dosah komunikace je v řádu desítek a stovek metrů, ve zvláštních případech nebo v sítích až několik kilometrů. Zařízení IQRF podporují mesh networking, to znamená propojení formou každého s každým. Prakticky to funguje tak, že zařízení v dosahu přepošlou dál přijatou zprávu. Současně tato topologie umožňuje odolávat rušení a náhodně se vyskytujícím překážkám.

Ochrana silnic a tratí před padajícími kameny

Hlavním problémem instalovaných zádržných systémů nad traťovými strukturami je dlouhodobé sledování a hlášení jejich stavu. Počet instalovaných systémů roste nejen v České republice, ale i po celém světě.           

                                       Více v článku zde

Platforma nouzového osvětlení

Dalším případem využití technologie IQRF® pro přenos dat je systém pro nasazení, ovládání a správu nouzového osvětlení

Světla jsou opatřena bezdrátovými zařízeními, která vytváří most mezi bezdrátovou sítí IQRF a DALI standardem. Robustní mesh síť IQRF byla zvolena jako vhodná náhrada nepraktické a drahé kabeláže.

Systém pak dává jasný přehled o stavu světel v budově a umožňuje jejich řízení. V případě poruchy nebo nutnosti servisního zásahu zasílá zprávu provozovateli. V jedné síti lze mít více než 200 světel, která jsou napojena na IQRF DALI bridge.

                                       Více v článku zde

Ivona Spurná
IQRF Alliance z.s.
www.iqrfalliance.org
Prumyslova 1275
506 01 Jicin