Technologie
facebooktwittertwitter

Poslední model elektromobilu Tesla 3 spatřil světlo světa již v březnu roku 2016, vyrábí se v továrně ve Fremontu (Kalifornie, USA) a na výrobě se podílí nejpokročilejší technologie, robotická pracoviště, ale kupodivu ve značném počtu i lidé. Jaký bude osud Tesly?

Elektromobil Elona Muska Tesla je zřejmě nejpopulárnějším mezi elektromobily, poptávka po něm kolísá – v současnosti má továrna asi 120 000 objednávek, stejně tak kolísají a po počátečním nadšení investorů mírně klesají i akcie. Auto se skládá asi z 10 000 dílů a Musk přiznal, že zavedení robotů do některých procesů znamenalo zpomalení výroby. Osud Tesly bude jistě záviset na asistenčních systémech a schopnostech autonomního provozu. Zajímavý test udělal majitel Tesly S, který postupně zalepoval jednotlivé kamery páskou a potom zapnul autopilota. Auto dovolilo vstoupit do režimu autopilota, i když byly funkční jen dvě kamery v bočních sloupcích. Ale to je už minulost Tesla 3 je na tom určitě lépe.

ADAS: Advanced Driver Assistance Systems - Pokročilé asistenční bezpečnostní systémy varují nebo přebírají kontrolu nad jednotlivými funkcemi automobilu

O asistenčních systémech zde

Tak se vyrábí Tesla

Oslepení Tesly

Pin It