Tři české firmy se zúčastnily výjimečné akce „8th International LED professional Symposium +Expo | LpS 2018.“ Celkem zde byli účastníci ze 43 zemí - 121 vystavovatelů, 123 přednášejících a přes 1600 návštěvníků. 

 

Sympozium s podtitulem Lighting Technologies of Tomorrow se konalo na konci září v rakouském Bregenz a pořádala je společnost Luger Research, která je vydavatelem světového periodika LED Professional.   Celá zpráva zde.

Sympozium proběhlo v malém městě u Bodamského jezera nebylo úplně snadné se na ně dostat. Vstup na konferenci stál desítky tisíc, ale podařilo se. Profesor Shuji Nakamura, japonsko-americký profesor Kalifornské univerzity a nositel Nobelovy ceny za fyziku o sympoziu řekl: "LpS je skvělá příležitost pro setkání odborníků v oblasti světelných technologií a výzkumu. Tady lze sdílet nápady, které pomáhají formovat a budovat budoucnost světla."

České firmy tu byly tři:

Turnovský CRYTUR, který díky svým monokrystalům dokáže světlo řídit a ovládat, technologická firma IQ Structures se svými plochými čočkami s nanotechnologickámi a mikronovými strukturami a firma TRON, která ve světě LED osvětlení vytváří unikátní designová i technická řešení. Můžeme se těšit, světla budou už brzy vypadat úplně jinak.