Česká firma IQ Structures se zabývá pokročilými technologiemi, vyvíjí a vyrábí mikro a nanostruktury, které dodávají výrobkům a materiálům unikátní funkce i vlastnosti. V roce 2018 firma představila hned dva významné výsledky svého výzkumu a vývoje.

 

Unikátní nano a mikro strukturovanou optiku Nanoptiqs pro interiérová, exteriérová a automobilová LED světla a speciální sensory a systém zabezpečení polykarbonátových karet proti padělání pod názvem IQ proID.

Optika Nanoptiqs se vyznačuje především výraznou miniaturizací a zcela novými možnostmi řízení světla. Poprvé byla optika Nanoptiqs představena v březnu na veletrhu Light+Building ve Frankfurtu, kde byla oceněna v rámci prestižní soutěže Design Plus. „Jednalo se o ocenění za naši nano optiku pro velmi malé čipy na desce, takzvaný Chip on Board, kde jsme schopni vytvořit sofistikovanou čočku pro každý jednotlivý čip, což umožňuje perfektní směřování světla. Běžnou optikou dosáhnout takového řešení by bylo velmi nákladné a těžko realizovatelné,“ sdělil Martin Jotov, marketingový ředitel firmy.

Technologie IQ proID, kterou firma vyvinula pro zabezpečení dokladů proti padělání, umožňuje tvůrcům dokladů pracovat svobodněji a využívat dosud nerealizovatelné kombinace technik, jak pro vytváření účinnějších a funkčnějších bezpečnostních prvků tak i pro vytváření nových designů dokladů. Technologie IQ proID byla úspěšně představena prezentací s názvem „Art of Identity Protection“ na jedné z největších konferencí a výstav s tématem bezpečnosti dokumentů na světě Security Document World (SDW 2018) v Londýně a na zcela mimořádné konferenci ID4Africa, která proběhla v hlavním městě Nigérie.

Celý článek zde