Aktivity
facebooktwittertwitter

Zatím pravděpodobně největší kybernetická loupež se stala na začátku srpna 2021 a ze systému spravovaného Poly Network se hackerovi nebo skupině hackerů podařilo získat pře 600 mil. USD v kryptoměnách. Podle posledních zpráv se již část prostředků vrátila.

S největší pravděpodobností se jedná o útok typu White Hat, kdy útočníkovi nejde o zisk, ale jeho cílem je obvykle ukázat nedostatečné zabezpečení systému, a tím ho vlastně zlepšit. Hacker vrátil část peněz, která je podle jeho názoru méně hodnotná . tzv. shitcoins, ale význam tohoto útoku je v tom, že byl úspěšný u firmy, která se honosí tím, že buduje novou generaci internetové infrastruktury a implementuje interoperabilitu mezi více řetězci, spojuje atorizované homogenní a heterogenní veřejné blockchainy. A právě k blockchainovým řešením se upíná řada významných služeb budoucnosti zejména pro průmyslový internet věcí - IIoT. A kryptoměny jsou jen jedním z produktů. Takže tenhle hack v podstatě je špičkou kry, která se postavila do cesty Titanicu plovoucího pod vlajkou internetu.

Z webu PN:

"Poly Network je postaven tak, , aby vybudoval se mohou připojit k Poly Network prostřednictvím otevřeného, ​​transparentního přijímacího mechanismu a komunikovat s jinými blockchainy. Poly Network již integrovala Bitcoin, Ethereum, Neo, Ontology, Elrond, Ziliqa, Binance Smart Chain, Switcheo a Huobi ECO Chain. Více institucí a organizací se může připojit k Poly Network a vybudovat s námi internet nové generace."

Docela zajímavá je první odborná analýza tohoto útoku.

Pin It