Aktivity
facebooktwittertwitter

První festival spojující lidskou kreativitu a technologie – hudbu a umělou inteligenci. „AI x Music Festival“ organizují Ars Electronica a Evropská komise v rámci iniciativy STARTS.

Tisková zpráva zde

Foto: Ars Electronica

Pořadatel festivalu Ars Electronica patří k nejlepším science centrům v Evropě. Není to herna, pro žáky, které nebaví sedět v lavicích, je to místo, kde můžete potkat ty nejnovější technologie na světě. Na tomhle festivalu hudby a umělé inteligence se potkají muzikanti, skladatelé, technologové, ajťáci, vědci a vývojáři AI z celého světa a budou komunikovat o interakcích mezi lidmi a stroji prostřednictvím koncertů a představení, konferencí, workshopů a výstav. Je to úplně první Festival hudby a umělé inteligence - na začátku září v Linci – proběhne na pěti místech – od univerzity až po klášter Sv. Floriana. Mramorový sál, kostel, krypta nebo hrobka a reflexe budoucnosti inteligentních strojů a naší hudby a nás jako lidských bytostí.

Více zde

Festival hudby a umělé inteligence pořádají Ars Electronica a Evropská komise v rámci iniciativy STARTS. Potkáte zde renomované osobnosti ze světa umění jako jsou Hermann Nitsch (AT), Christian Fennesz (AT), Oliviero Toscani (IT), Markus Poschner (DE), Dennis Russell Davies (USA / AT), Maki Namekawa (JP / AT) , Memo Akten (TR) a Sophie Wennerscheid (DE) ze světa vědy, jako jsou Josef Penninger (AT), Siegfried Zielinski (DE) a Ludger Brümmer (DE). Matthias Roder (DE) z Karajan Institute, autor, teolog, střihač, filmař a moderátorka Renata Schmidtkunz (AT) a Amanda Cox (USA) z datové žurnalistiky New York Times s názvem projektu The Upshot. Kromě toho tu budou divize Yamaha R & D Division AI Group a Glenn Gould Foundation z Magenta, Studio společnosti Google, Sony Lab, IRCAM nebo Nokia Bell Labs a mnoho dalších.

Pin It