Aktivity
facebooktwittertwitter

Noc vědců se letos se uskuteční 5. října ve více než třech desítkách míst České republiky.

 

Motto akce je „100 let české vědy“ a lidé libovolného věku, vzdělání či zájmů budou moci opět navštívit jen pro ně tento večer otevřené vědecké ústavy, výzkumná centra, univerzity, muzea, science centra i nemocnice. Od 17:00 do 22:00, někde až do 23:00 hod., na ně čekají přednášky, pokusy, ukázky, virtuální realita, výstavy, filmy, workshopy a těší se na ně asistenti, vědci, demonstrátoři a všichni, kdo vědou a výzkumem denně žijí.

 

Více o Noci vědců zde.

V Praze a okolí jsou soustředěny zcela výjimečné vědecké a výzkumné instituce, proto tady také Noc vědců bude mimořádně pestrá a zajímavá. Vstup na akci je zdarma, aktuální informace o Pražské Noci vědců najdete zde.

V hlavní budově Akademie věd ČR v Praze se toho bude odehrávat opravdu mnoho a na své si přijdou třeba zájemci o virtuální realitu, vesmír, legendy české vědy, nebo příznivci J. Verna. Na Noc vědců ve Fyzikálním ústavu AV ČR budou připraveny exkurze s pokusy, interaktivní exponáty, workshopy, přednášky i diskuze. Laserová centra v Dolních Břežanech představí minulost, současnost i budoucnost laserů a jejich užití, Ústav organické chemie a biochemie AV ČR se zaměří na optické jevy, strašidelné zážitky a na tu nejnebezpečnější práci dejvických chemiků, Přírodovědecká fakulta UK otevře laboratoře geologů, nabídne možnost vyzkoušet si práci geografů, České vysoké učení technické v Praze pro návštěvníky otevře pracoviště celkem sedmi fakult a dvou dalších vysokoškolských ústavů, Vysoká škola chemickotechnologická zaujme ohňovou show, kreativními workshopy pro děti a užitečnými přednáškami pro dospělé a Národní zemědělské muzeum v prostorách na Letné otevře své unikátní expozice a výstavy a svými interaktivními prezentacemi a přednáškami se tu představí jednotlivé výzkumné ústavy Ministerstva zemědělství.

Celá zpráva vč. detailů programů a kontaktů zde.

Uvnitř laserové centra HiLASE

Pin It