Aktivity
facebooktwittertwitter

Národní e-infrastrukturu pro vědu, výzkum a vzdělávání CESNET využívají vysoké školy či výzkumné ústavy, ale stále častěji i zájemci z komerčního sektoru, kteří mají specifické a často unikátní požadavky.

E-infrastruktura CESNET poskytuje celou řadu pokročilých nástrojů, které využívají velké instituce, ale i menší týmy se specifickými požadavky. Díky unikátním parametrům páteřní sítě a speciálním službám se mohou zapojit do klíčových mezinárodních projektů anebo získat přístup k výpočetním kapacitám, které by pro ně byly jinak nedostupné.

Typickou ukázkou takových unikátních řešení je rodina zařízení Czech Light – pokrokových modulárních síťových prvků pro budování a optimalizaci optických sítí. CESNET je vyvíjí s využitím nejnovějších technologií v laboratořích na vlastní fotonické infrastruktuře a také na tak zvaných testbedech – platformách umožňujících otevřenou spolupráci napříč průmyslem a akademickou sférou. Díky tomu se mohou jednotlivá zařízení a řešení vyladit tak, aby co nejlépe vyhověla stále rostoucím požadavkům uživatelů.

CzechLight – o projektu

 

Pin It