Aktivity
facebooktwittertwitter

Druhý ročník Soutěž a Podnikej podpoří středoškoláky a jejich podnikatelské nápady

 

Soutěž a Podnikej podporuje středoškoláky v práci na jejich nápadech ve formě celorepublikové soutěže. 1. září 2017 odstartoval druhý ročník, který má ambice pokračovat v úspěších toho předchozího. Díky projektu Martina Vítka a Davida Friedla mohou středoškoláci pracovat na svých nápadech za asistence zkušených mentorů. První ročník projektu oslovil více jak 650 škol, z nichž vzešli první vítězové. Druhý ročník je obohacen o několik změn a prestižní partnery.

Web soutěže zde

 

Soutěž a Podnikej vznikla jako myšlenka dvojice podnikatelů, Martina Vítka a Davida Friedla, jejímž úkolem je nabídnout středoškolákům vyzkoušet si podnikání na vlastní kůži. „Soutěžícím chceme ukázat, že mohou v životě pracovat na svých nápadech a přitom se rozvíjet. Od nás získají podporu v podobě mentorů, porotců z prestižních firem a praktických cen pro jejich pokračující práci po ukončení jejich působení v soutěži," komentuje Martin Vítek podstatu založení Soutěž a Podnikej.

Princip soutěže je postaven na Lean Startup metodice, která pracuje s nízkonákladovým přístupem k ověření a nastartování podnikatelského nápadu. Soutěžící na základě úkolů a pomoci mentora validují svůj nápad, vypracují MVP, minimální funkční produkt, který prezentují před regionální a později celorepublikovou porotou.

V prvním ročníku bylo osloveno více než 650 středních škol, z nichž vzešlo 116 přihlášených týmů. Po náročném průběhu postoupilo do regionálních kol 27 týmů, z nichž vzešli celorepubliková vítězka Anna Suková. Ve druhém ročníku se soutěžící mohou těšit na vylepšenou metodiku, nové mentory i prestižní partnery jako jsou KPMG Česká republika, SparkTECH, Olomoucký kraj a Nadace Tomáše Bati.

Ceny, které obdrží soutěžící jsou ušity na míru jejich potřebám - tematické workshopy, semináře, místa v podnikatelských inkubátorech a cenné know-how. Pro vítězný nápad je přichystaná 10-denní cesta do Chicaga.

Středoškoláci se mohou přihlásit do druhého ročníku až do 4. října. Soutěž končí v lednu 2018 celorepublikovým finále, kde se střetnou regionální finalisté. „Těšíme se na nové tváře a nové nápady. Věříme, že zájem zůstane stejně intenzivní, jako v prvním ročníku a o pár měsíců později budeme světu představovat nové nápady našich soutěžících," podtrhává David Friedl nadšení ze startu nového ročníku Soutěž a Podnikej."

Kontakt:

Pavla Dostalová

Manažerka | Soutěž a Podnikej

p.dostalova(at)soutezapodnikej.cz

O “SOUTĚŽ A PODNIKEJ”?

Soutěž a Podnikej je projekt pro studenty středních škol z České republiky. Soutěž je určena studentům, kteří mají zájem pracovat na svých nápadech a nastartovat své vlastní podnikání ještě na střední škole. Vítězové jednotlivých regionálních kol se utkají ve finálovém celostátním kole, které se koná v Praze. Smyslem soutěže je umožnit středoškolským studentům pracovat na vlastních nápadech za podpory profesionálních mentorů. 

 

Losování, foto V. Slezák

Vítězka loňského kola Anna Suková v Chicagu, foto M. Vítek

Pin It